TARİHÇEMİZ

Anadolu yakasında ruh sağlığı hizmeti vermek üzere Mayıs 2000 tarihinde Anadolu Ruh Sağlığı Merkezi’ni kurduk. Merkezimiz baslangıçta sadece erişkin  psikiyatrisi odaklıyken kısa süre içinde bünyesine psikolog ve çocuk-ergen psikiyatrisi katılımıyla  tüm yaş gruplarına hizmet verilmeye başladı. Poliklinik tarzı tedaviler ve terapi seçenekleri oluşturuldu. Kuruma başvuru zorluğu/engeli olan durumlarda evde/yerinde danışma ve tedavi olanağı sağlandı.

2000 yılında ücretsiz danışma toplantıları yapılmaya başlandı. Tedavi amaçlı olmayan bu etkinliklerle ruhsal sorunları paylaşma, çözüme yönelik plan oluşturma amaçlandı.

2001 yılında Cinsel İşlev Bozuklukları alanında hizmetimiz başladı.
2001 Ocak ayında ilk ARM-Bülten yayınlandı. Danışan ve hastalarımızla yakın iletişim, doğrudan bağ kurma hedeflenip ücretsiz dağıtımı sağlandı. Bültenlerimizi tedavi ekibi, hastalarımız ve okurlarımızla birlikte oluşturmaktayız. Bize yazılarınızı, resimlerinizi, deneyimlerinizi gönderebilirsiniz.

2004 yılında www.armpsikiyatri.com adresinde internet sitemiz devreye alındı. Sitemizde ruh sağlığı sorunlarına ilişkin gerekli bilgilere ulaşabilir, anketlere katılabilir, kendi veya yakınınızın sorununu yazarak danışabilir, bunların yanı sıra üye olarak e-bültenimizi okuyabilir ve merkezimizden internet yoluyla randevu alabilirsiniz.